Šampano taurė

Šampanas paprastai geriamas iš nelabai didelės, aukštos, tulpės formos šampano taurės ant aukštos kojelės. Tokioje taurėje patiektas šampanas mažai liesis su oru ir ilgiau išlaikys anglies dioksidą, kitaip tariant, burbuliukus. Be to, tokioje taurėje puikiai matyti kaip jie žaismingai kyla į viršų. Taurės talpa 75 - 125 ml.

Šampanas taip pat geriamas iš plačių žemų vazelės formos taurių (kartais vadinamų amerikietiškomis), tačiau jose skonis ir burbuliukai išsilaiko prasčiau. Taurės talpa 150 ml.

 

PATARIMAS / INFO

  • Sausam putojančiam vynui tinkamiausios aukštos plonos taurės, o saldžiam putojančiam vynui tiks ir klasikinės fleitos formos šampano taurės.
  • Šampanas geriamas šaltas, 6-8°C temperatūros (kai kurie gamintojai rekomenduoja 8-10°C). Dažnai šampano butelis prieš atidarymą ir po jo šaldomas specialiame kibirėlyje su ledu ir vandeniu. Ilgai brandintas šampanas gali būti geriamas “rūsio temperatūros” (14°-15°). 
  • Taurė neturi būti perpildyta, šampano pilama ne daugiau pusės taurės tūrio. Ragauti šampaną galima ir iš didelės raudonojo vyno taurės (didelėje taurėje geriau atsiskleidžia kvapas). 
  • Šampanas (prancūziškai vin de Champagne) – prancūziškas putojantis vynas. Šampanu vadinamas tik putojantis vynas, pagamintas Prancūzijos Šampanės provincijoje (tai įtvirtinta Europos Sąjungos saugomų kilmės nuorodų taisyklėse). Kituose regionuose bei šalyse pagamintas panašaus tipo vynas turi būti vadinamas ne šampanu, bet putojančiu vynu.